Není porod, jako porod.


Pamatujete si na vlastní porod? Asi už ne, protože je zjištěno, že nejlépe si vybaví okolnosti vlastního porodu děti ve věku dvou až tří let, kdy už začínají mluvit a to vy určitě nebudete. Linda Mathisová ze Seatlu OLYMPUS DIGITAL CAMERAsestavila soubor takových příběhů, kdy batolata inspirovaná určitým vjemem, situací nebo vnitřní souvislostí, dokázala překvapit své rodiče velmi podrobnými vzpomínkami na svůj porod. Na to, jaké to bylo v bříšku a jak se dostávala ven. Objevují se u nich i otázky typu proč byla všechna ta světla tak ostrá, proč jim něco kapali do očí a ona pak neviděla nebo proč je odvezli od mámy pryč.

V pozdějším věku se tyto vzpomínky dají navodit hypnózou. Dokonce David Chamberlain pracoval s dvojicemi matek a jejich odrostlých dětí a porovnával jejich vzpomínky v hypnóze. Ukázalo se, že jejich výpovědi se shodují i v nejrůznějších podrobnostech, o kterých dříve nemohly vědět.

Myšlenka, že si děti pamatují své vlastní narození se sice zdá být nedávného data, ale už před více než sto lety se náhodně objevovaly vzpomínky na porod v lékařských ordinacích. Bohužel, pokud si lidé v minulosti pamatovali své vlastní narození, tak se dá o tom nalézt jen málo důkazů. Buď nebyly zaznamenány nebo byly odbývány jako neuvěřitelné.

Až SigmundOLYMPUS DIGITAL CAMERA Freud a jeho žáci nacházeli u svých pacientů snové obrazy a vzorce chování, které se zdály být spjaty s narozením. Byli silně přesvědčeni o vlivu raných životních zážitků na životy lidí. V průběhu let to potvrdily práce dalších vědců a terapeutů (Otto Rang, Nandor Fedor, Arthur Janov, Leslie LeCron aj.). Negativní zážitky prožívané hned zkraje života jsou základem mnoha mentálních i fyzických problémů.

Například David Cheek ze San Francisca ve své rozsáhlé praxi mimo jiné zjistil, že mnohé ženské problémy, jako je sterilita a frigidita, bolestivá nebo obtížná menstruace, opakované potraty, předčasné porody a toxémie, jsou spojené s tím, že tyto ženy byly nechtěné děti nebo se narodily se „špatným“ pohlavím. Byl jim vložen „otisk“ poznámkami typu „chtěli jsme kluka“ nebo „pro holku jsme nevybrali žádné jméno“ atd. Tyto ženy i jako dospělé, nadále nevěřily projevům ocenění a měly problém s přijímáním komplimentů.

Doba narození je natolik vnímavou dobou, že cokoli se v jejím průběhu stane, vytvoří pravděpodobně celoživotní vzorec. Předčasně narozený člověk se ve stejné situaci chová jinak, než ten, který se narodil po termínu. Nechtěné děti mohou přitahovat odmítavé reakce, ty, které se narodily polohou pánevní, mohou jít do životních situací pozpátku, děti narozené císařským řezem mívají problém s dokončováním svých záležitostí a děti, které pobývaly v inkubátoru, mohou i v dospělosti jednat, jako by byly odděleny od skutečnosti skleněnou stěnou.

Ať už absolvujete nějakou terapii prostřednictvím kineziologie, rebirthingu nebo třeba kvantové terapie, velmi často vás cesta za poznáním prapůvodní příčiny vašich problémů dovede až do doby kolem porodu.

Takže vážení budoucí rodiče, pokud chcete vašemu miminku prospět do budoucna, připravte mu co nejpříjemnější vzpomínky na jeho příchod na svět. Může to být vaše ložnice nebo porodní sál s plným personálem, je to jenom na vás. Každá z variant má své pro i proti, své příznivce i odpůrce.

Každopádně zewellness svého laického pohledu a z toho, co jsem kde vyčetl a vysondoval, bych se nejraději narodil do vody, třeba v bazénku v přítmí příjemného wellness centra. Je prokázáno, že se miminka při porodu do vody (ať už je to kdekoliv) mohou i usmívat, jak už jsem o tom psal v dubnovém článku „Po stopách úsměvu“. To by se mi jako miminku docela líbilo :-).OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Přeji vám, aby vaše děti měly na porod jenom ty nejlepší vzpomínky ♥ a pokud se jim pak budete dál věnovat třeba i podle našeho programu Miminko plus, dáte jim do života velmi dobrý základ.

Miroslav Wilczek

Komentáře

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.